Aktivity
Okolí
Abychom Vám usnadnili práci s hledáním, shromáždili jsme několik zajimavých míst v okolí Hnanic, které stojí zato navštívit...
Šobes
Je jedna z nejstarších a nejznámějších viničních tratí. Nachází se v lokalitě Devět mlýnů uprostřed Narodního Parku Podyjí a je nejlepé dostupná právě z Hnanic. Je to jeden oblíbených výletů našich hostů.
Devět mlýnů
Místo nad unikátní údolní lokalitou nedaleko Hnanic nabízí atraktivní výhled na proslavenou vinici Šobes i meandry řeky Dyje.
Znojmo
Město s královskou pověstí a impozantní polohou nad řekou Dyjí je zároveň centrem Znojemské vinařské podoblasti. Historické jádro s četnými kostely, obklopené fragmenty středověkých hradeb, si uchovalo renesanční styl; je plné křivolakých uliček, romantických vyhlídek a půvabných zákoutí.
Retz
Je historické rakouské město ležící nedaleko vesnice Hnanice. Dalo by se říct takovým dvojčetem Znojma. Je známe svým barokním náměstím a největším vinným sklepem Střední Evropy.
Vranov nad Dyjí
Ať už přijedete do Vranova z kteréhokoliv směru, na první pohled vás uchvátí impozantní pohádkový zámek na vysoké skále. Na březích Dyje pod ním se rozložilo malebné městečko, odkud vás v letních měsících vyhlídkový vláček doveze přes hráz Vranovské přehrady až na oblíbenou pláž.
Heiliger Stein
Jen pár stovek metrů od naší hranice, nedaleko Hnanic, najdeme magický kámen, považovaný za jednu z největších záhad sousedního Rakouska. Už jeho samotné pojmenování Heiliger Stein neboli Posvátný kámen zavání nádechem vstupní brány do jiného světa. Položený je na návrší nad osadou Mitteretzbach, otevřeném do dálek, kde vychází slunce, a zastíněném pahorkem ve směru, odkud přichází noc.
Více zajimavostí o Znojmě a okolí najdete na stránkách: 77 divů Znojma
Potřebujete poradit nebo pomoci s rezervací?
Kontakt

Napište nám